Něco o mě

Narodil jsem se 22.2.1956 v Turnově a celý svůj život bydlím v Semilech.

  Jako malý kluk jsem v mládí dostal krystalku a večer jsem na ní poslouchal rádio. Také jsem si postavil telefonní přístroj a s klukama jsme vytvoříli telefonní síť.

Před základní vojenskou službou jsem nastoupil na branecký výcvik, chtěl jsem být radistou. To se mi podařilo i když komise nebyla zajedno. Po absolvování braneckého výcviku jsem nastoupil do Čáslavi a po krátké době převelen do Prešova do poddůstojnické školy. Po půl roce jsem se vrátil do Čáslavi jako specialista 3 třídy. Nastoupil jsem na stálou radiovou stanici. Když přišel čas zvyšování třídnosti, udělal jsem si 2 třídu a ještě ten den třídu 1. Velitel roty mě také poslal do Písku, na závody v telegrafii. Tam jsem obsadil 3 místo. Na konci základní vojenské služby mě navštívil pracovník a lákal mě do Prahy na odposlech radiových sítí. Nezlákal. Velitel roty mě doporučil, abych si našel nějaký radioklub a věnoval se vysílání.

V RK Semily jsem ale především pomáhal s přestavbou bývalé slepičárny na nový radioklub.

Později jsem odjel pracovat do Havířova jako horník a tam jsem si v RK, který vedl p. Vondrák udělal RO třídý C a později i třídy B.  Ten mě později vybavil papíry ke zkouškám do Prahy na koncesi třídy C. Na toto tam bylo 10 žadatelů ale jen 5 to získalo na první pokus. Mezi nimy jsem byl i já. Značku, kterou jsem získal jsem nezměnil.

V Semilech jsem občas vysílal z radiklubu. Toužil jsem po vlastním zařízení. Získal jsem vysílač a k tomu jsem měl americký lodní přijímač, veliký přes půl stolu. V té době jsem udělal několik set QSO.

Z důvodu častého stěhování jsem neměl kam natáhnout LW.  Ke svým 50 narozeninám jsem si nadělil dárek v podobě YAESU FT-897, který mám dosud. Dnes mám už i druhý, totožný po Viktorovi OK1XW, se kterým jezdím na kopeček jako OK1FGD/P. Jeden z mých dvou synů Honza OK1-36399 jezdí na Polní den mládeže a získal pod OK1KEL 2 místo. Jestli ale bude pokračovat v mých šlépějích to nevím.

TOPlist